Американський військовий супутник встановлений на ракеті Atlas 5 на мисі Канаверал

Персонал компанії United Launch Alliance на мисі Канаверал здійснює підготовку ракети Atlas 5 до запланованого на 17 травня запуску військового супутника інфрачервоного спостереження, який приєднається до супутникового угруповання, призначеного для виявлення запусків ракет по всьому світу.

Наземні бригади ULA 7 травня встановили п’ятий супутник системи SBIRS (Space Based Infrared System) Космічних сил США на ракеті Atlas 5.

Після встановлення персонал ULA провів низку випробувань для перевірки механічних та електричних зв’язків між ракетою та супутником SBIRS GEO 5.

Запуск 17 травня стане першою у цьому році місією ракети Atlas 5 та другою місією компанії ULA у 2021 року після успішного запуску ракети Delta 4-Heavy з Каліфорнії 26 квітня із секретним розвідувальним супутником NRO.

Супутник SBIRS GEO 5 слідує за чотирма попередніми супутниками SBIRS, виведеними на геосинхронну орбіту з 2011 року, щоб замінити застарілі супутники спостереження Defense Support Program, останній з яких запущений у 2007 році.

На першому ступені ракети Atlas 5 встановлений двигун РД-180 російського виробництва.

Останній супутник системи SBIRS GEO, GEO 6, планується запустити на ракеті Atlas 5 у 2022 році.

Контракти військових з Lockheed Martin на останні два супутники SBIRS GEO оцінюються приблизно у $ 2,2 млрд., згідно з фінансовими даними, опублікованими Пентагоном.

Компанія Northrop Grumman створює інфрачервоні датчики на супутниках SBIRS. Прилади можуть виявляти та відстежувати гарячі вихлопні шлейфи від ракетних двигунів, інформуючи службу спостереження про запуск іноземних ракет. Інформація, зібрана угрупованням SBIRS, надає можливість силам ППО/ПРО перехопити запущену ракету, перш ніж вона вразить ціль.