Американські супутники можуть бути засліплені наземними лазерами Китаю

У січні 2019 року розвідка Міністерства оборони США попередила, що Китай, швидше за все, введе у експлуатацію у 2020 році наземну лазерну зброю, яка буде здатна протидіяти космічним апаратам на низьких орбітах.

Аналітики вже визначили п’ять китайських лазерних баз. Одна з них у Сіньцзяні має чотири основні будівлі. Один з цих корпусів, як вважається, відстежує супутники, тоді як обладнання в інших трьох можна використовувати для засліплення або подавлення супутникових датчиків.

Окрім цих баз, у Китаї працює кілька станцій супутникового лазерного діапазону. Вони використовуються для визначення орбіт супутників та космічних уламків, але можуть бути використані для пошкодження датчиків розвідувальних супутників.

США виступає з ініціативою впровадження міжнародної угоди про реєстрацію всіх мобільних лазерів подвійного використання (включаючи їх місцезнаходження), а також, висувають вимогу від своїх операторів оголосити про заплановані переміщення заздалегідь (за місяць) та, щоб їхні рухи транслювались у режимі реального часу.

джерело інформації