Головна » Агентство протиракетної оборони США планує випробування ракети SM-6 у якості протигіперзвукової зброї

Агентство протиракетної оборони США планує випробування ракети SM-6 у якості протигіперзвукової зброї

Агентство протиракетної оборони (MissileDefenseAgency, MDA) спільно з ВМС США наприкінці цього року планує випробування ракети SM-6 на предмет протидії «підвищеній маневрувальній загрозі» (advancedmaneuveringthreat) – термін, який використовується у відношенні безмоторних гіперзвукових плануючих апаратів. У Пентагоні заявляють, що нові версії SM-6 вже продемонстрували певний рівень спроможності проти цих видів зброї, приклади яких Росія та Китай вже почали приймати на озброєння. Новий варіант SM-6, Block IB, вже розробляється і він сам зможе досягти гіперзвукової швидкості.

Росія має принаймні одну таку зброю, «Авангард», яка на даний час перебуває у обмеженій експлуатації, як і Китай, з DF-17. Китай також розробляє іншу зброю цієї категорії, можливо, включаючи повітряний тип для свого літака-ракети H-6N.

Безмоторні планіруючі апарати використовують ракетний двигун для досягнення визначеної висоти та швидкості. У цей момент ракета від’єднується і ковзає до цілі з гіперзвуковою швидкістю вище 5 Маха по траєкторії на межі атмосфери.

Ракети з прискореним ковзанням розроблені для здійснення дуже непередбачуваних рухів під час польотів у порівнянні з традиційними балістичними ракетами. Як результат, гіперзвукова зброя представляє значні виклики для протиповітряної та протиракетної оборони. Поєднання швидкості та маневреності ускладнює виявлення та відстеження цієї зброї та зменшує кількість часу, необхідного для реакції, включаючи спроби переміщення критично важливих об’єкти або спроби шукати прикриття іншим способом.