ЄКА планує розгорнути у Великобританії новий центр моделювання клімату

Європейське космічне агентство (ЄКА) планує розгорнути новий міжнародний проектний офіс, який підтримуватиме діяльність із моделювання клімату та сприятиме більш глибокому розумінню мінливого навколишнього середовища.

Новий офіс, відкриття якого планується восени, буде базуватися в Європейському центрі космічних програм та телекомунікацій (European Centre for Space Applications and Telecommunications, ECSAT) у Великобританії, в якому вже працює Кліматичний офіс ЄКА.

Комп’ютерні моделі необхідні для моніторингу та прогнозування перебігу кліматичних змін, часто на десятки років у майбутнє. Міжнародне кліматичне наукове співтовариство все частіше використовує ці прогнози, щоб допомогти особам, що приймають рішення, розробити стратегії адаптації до наслідків зміни клімату.

Всесвітня програма дослідження клімату, що допомагає координувати глобальні дослідження клімату, обрала ЄКА для розміщення нового міжнародного проектного офісу, присвяченого підтримці Проекту взаємопорівняння зв’язних моделей (Coupled Model Intercomparison Project, CMIP), ініціативи, яка використовує моделювання для кращого розуміння минулих, сучасних та майбутніх змін клімату.